Zamknij
Logan: Wolverine
Premiera
3 mar 2017
Czas trwania
137 minut
Produkcja
USA, 2017
Reżyseria
James Mangold
Obsada
Hugh Jackman
Patrick Stewart
Boyd Holbrook
Elise Neal
Richard E. Grant
Eriq La Salle
Pełny opis
8,58

Średnia ocena

Logan: Wolverine

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 137 minut

W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej.

Pełny opis

Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.

W rolach głównych: nominowany do Oscara Hugh Jackman (”Les Miserables. Nędznicy”) i Patrick Stewart (seria ”Star Trek”), reżyseria: James Mangold (”Spacer po linie”, ”Tożsamość”).

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
647

Głosów

8,58

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Recenzja redakcji
„Logan: Wolverine”: Pora umierać [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Stary mutant i może.

Hugh Jackman po raz ostatni pokazuje pazurki i żegna się z rolą, która przyniosła mu sławę. Po 17 latach historia Wolverine’a dobiega końca. Aż szkoda, że dopiero teraz słynny mutant otrzymuje film, na jaki zawsze zasługiwał. „Logan: Wolverine” jest taki, jak swój bohater – ostry, bezkompromisowy i dojrzały.

„Ku*wa…”, chrypie Logan w pierwszych sekundach filmu z trudem podnosząc się po pijackiej drzemce. Podstarzały, schorowany mężczyzna nie jest już znanym mutantem Wolverinem, tylko Jamesem Howlettem, kierowcą limuzyny. Coraz częściej dopada go kac równie bezlitosny, jak rzeczywistość za oknem. W roku 2029 mutanci są na wymarciu. Bohaterowie i złoczyńcy, których znamy z innych produkcji serii „X-Men”, dawno nie żyją. Logan zaszył się gdzieś na meksykańskiej granicy. Wraz z Calibanem (Stephen Merchant) opiekuje się cierpiącym na demencję Charlesem Xavierem (Patrick Stewart), niegdyś potężnym Profesorem X, a dzisiaj cieniem samego siebie, przykutym do łóżka starcem. Wydaje się, że dla trójki mutantów nie ma już żadnej nadziei na lepszą przyszłość. Wtedy w ich drzwiach staje tajemnicza młodziutka Laura (Dafne Keen)…

Odpowiedzialność za swoje czyny. Lęk przed rodzicielstwem. Oczekiwanie nieuniknionego. „Logan: Wolverine” to film superbohaterski inny niż wszystkie. Miasta nie rozpadają się jak domki z kart, żadne portale do innych wymiarów nie zostają otwarte, a wygenerowane komputerowo maszkary nie zagrażają życiu bohaterów. Tutaj emocje wyraża się barwnym językiem i nawet wiekowy Charles Xavier klnie jak szewc. Rany krwawią i sprawiają ból, a niewinni ludzie giną w mękach. Bohaterowie nie są bez skazy, droga do odkupienia jest ciężka, wyboista i wybrukowana grzechami przeszłości.

„Logan: Wolverine” to współczesny anty-western okryty szatą produkcji bazującej na komiksowych historyjkach. James początkowo pracuje tylko dla pieniędzy, ale szybko odkrywa, że w swoim schorowanym, zniszczonym ciele skrywa jeszcze resztki uczuć i człowieczeństwa. Ten ostatni raz staje się Wolverinem nie dlatego, by ratować siebie, ale dla bezpieczeństwa swoich najbliższych. Niczym bohater oglądanego przez Laurę i Charlesa „Jeźdźca znikąd” Logan jest reliktem epoki, jednym z ostatnich rewolwerowców w świecie bez zasad. Człowiekiem prawym, ale podążającym tylko w jednym kierunku, bez nadziei na spokój ducha.

Od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku zwykło się dzielić historie obrazkowe na komiksy i powieści graficzne. Te drugie przeznaczone są najczęściej dla dojrzałego czytelnika. Poruszają trudne, ciężkie tematy i nie stronią od treści i języka przeznaczonego tylko dla osób dorosłych. „Logan: Wolverine” jawi się właśnie taką „powieścią graficzną” wśród innych komiksowych filmów, od których puchną kinowe ekrany. Zaskakująco realistyczne, skupione na psychologii postaci dzieło Jamesa Mangolda spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyków nie dlatego, że z ekranu padają bluzgi i odcięte kończyny. Nareszcie Wolverine, jeden z najbardziej znanych komiksowych herosów, dostaje film oddający jego złożoną osobowość. Wreszcie widzimy skutki jego przerażającego zwierzęcego szału, od którego James tak rozpaczliwie starał się uciec przez całe życie.

„Logan: Wolverine” to bezkompromisowa i dojrzała opowieść o starzejącym się superbohaterze, który w świecie pozbawionym złudzeń wciąż hołduje swoim wartościom. To także przepiękne, wzruszające pożegnanie Hugh Jackmana z rolą dzikiego Wolverine’a, najsłynniejszego Ronina wśród X-Menów i paradoksalnie najbardziej ludzkiego z mutantów. Dzięki za wszystko, koleś!.

Johnny’emy Cashowi na napisach końcowych wtórował
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Logan: Wolverine

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.