Zamknij
Listy do M. 2
8,24

Średnia ocena

POLECA

Listy do M. 2

Komedia romantyczna Od lat: 13 103 minuty

Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – ...

Pełny opis

Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie. Komedia jeszcze bardziej romantyczna, wyprodukowana przez TVN, trafi do kin w całej Polsce 13 listopada.

 

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.


Bohaterowie „Listów do M. 2” w reżyserii Macieja Dejczera będą rozśmieszać, wzruszać, inspirować widzów do tego, by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1386

Głosów

8,24

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Listy do M. 2
Recenzja redakcji
Jerzy Wasowski
„Listy do M. 2”: Idą Święta

Dodany przez: Jerzy Wasowski

Udana kontynuacja w reżyserii Macieja Dejczera („Bandyta”).

Premiera „Listów do M. 2” to pierwszy zwiastun zbliżających się wielkimi krokami Świąt. Apetyty były wysotrzone, w końcu „Listy do M.” w reżyserii Mitji Okorna to jedna z najpopularniejszych komedii ostatnich lat. Wszystkich tych, którzy oczekiwania wobec sequela mieli ogromne, uspokajam. Druga część to dobrze skrojona propozycja na wypad do kina z najbliższymi. Wszyscy bohaterowie, za którymi tęskniliśmy w mroźne wieczory, powracają. I prawie wszyscy pakują się w tarapaty natury sercowej. Mel (Tomasz Karolak) łączy fach Mikołaja z fachem Supermana i byciem ojcem, co w zasadzie na jedno wychodzi. Mikołaj Konieczny (Maciej Stuhr) nie potrafi wykrzesać z siebie odrobiny romantyzmu poza anteną. Wladi (Paweł Małaszyński) wspierany przez Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) dzielnie prowadzi Agencję Mikołajów, Redo (Maciej Zakościelny) wpada w szpony nowej starej miłości, a Szczepan (Piotr Adamczyk) i Karina (Agnieszka Dygant) choćby nie wiadomo jak próbowali, uciec od siebie nie mogą. Przeznaczenie?

Perypetiom bohaterów towarzyszy świąteczny galimatias, choć tym razem nastrój jest jakby mniej świąteczny. Świątecznych zakupów, ubierania choinki i tym podobnych świątecznych czynności na ekranie niewiele, mało też ckliwych momentów, a jeśli twórcy serwują już wzruszenia, to subtelnie i z wyczuciem. Uśmiechy na chwile refleksji zamienia historia ciężko chorej Małgorzaty (Agnieszka Wagner), która wbrew zaleceniom lekarzy opuszcza szpital, by spędzić Wigilię z rodziną - Wojciechem (Wojciech Malajkat) i Tosią (Julia Wróblewska), a także zupełnie nowy wątek z udziałem debiutującej w „Listach” w roli doświadczonej losem matki Małgorzaty Kożuchowskiej. W filmie w reżyserii Macieja Dejczera („300 mil do nieba”) dominuje slapstickowy humor, głównie za sprawą niereformowalnego Mela, ale i sprawnie rozpisanych dialogów (chyba nawet lepszych od tych z pierwszej odsłony) autorstwa m.in. Marcina Baczyńskiego („Listy do M.”). Romantycznych uniesień dostarcza grający z pasją na trąbce Redo oraz Kostek (Jakub Jankiewicz), który wyręcza ojca w tych oczywistych, ale jakże trudnych dla mężczyzny sprawach. Na drugim planie widzów rozczulają zaś świetnie dobrani do swoich ról aktorzy z najmłodszego pokolenia. I gdyby jeszcze ten product placement nie był tak nachalny... Z drugiej strony jednak, co to za Święta bez reklam?

„Listy do M. 2”, reż. Maciej Dejczer, wyst. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda Trzebiatowska

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Listy do M. 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.