Zamknij
SUPERHIT
LEGO® BATMAN: FILM
Premiera
9 lut 2017
Czas trwania
105 minut
Produkcja
USA, 2017
Reżyseria
Chris McKay
Pełny opis
7,83

Średnia ocena

LEGO® BATMAN: FILM

Animowany Familijny Komedia Przygodowy Od lat: b.o. 105 minut

Batman, Robin i Joker w kontynuacji przebojowego animowanego hitu "LEGO: Przygoda"!

Pełny opis

Tym razem złożony z klocków LEGO Mroczny Rycerz z Gotham musi obronić swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Na szczęście ma sprzymierzeńców w postaci sieroty Robina, córki komisarza Gordona - Barbary oraz wiernego kamerdynera Alfreda.

W angielskiej wersji językowej głosu postaciom użyczają między innymi Will Arnett, Zach Galifianakis oraz Ralph Fiennes. Film zadebiutuje na ekranach w lutym 2017 roku.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
481

Głosów

7,83

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Recenzja redakcji
„LEGO® BATMAN: FILM”: Wsiadaj, Robin!

Dodany przez: Piotr Olczyk

Najzabawniejszy film o Najmroczniejszym Rycerzu.

„Każda porządna recenzja rozpoczyna się od chwytliwego tytułu i leadu rozbudzającego apetyt czytelnika. Czegoś, co spodoba się Szefowej i zachęci wszystkich rodziców do zabrania dzieciaków na kolejny familijny hicior” – tak mógłby zaczynać się ten tekst, gdyby pisali go twórcy „LEGO® BATMAN: FILM”. Porzućcie mrok i cierpienie, przed wami zabawa konwencją i wspaniała przygoda dla wszystkich małych i dużych wielbicieli Najmroczniejszego Rycerza!

Batman to jest gość! Ma superstrój, dziewięciopak (tak!) i bez trudu krzyżuje plany najgroźniejszym przestępcom. Z łatwością raz za razem pokonuje nawet swojego arcywroga Jokera. To znaczy… Joker myśli, że jest arcywrogiem Batmana, ale Mroczny Rycerz jakoś się ku temu przekonaniu nie skłania. W ogóle nie skłania się ku niczemu, jest nieomylny i niemal samowystarczalny. Po robocie wraca do swojej bat-jaskini, odgrzewa żarcie przygotowane przez Alfreda, zaśmiewa się do rozpuku oglądając najbardziej ckliwe fragmenty „Jerry’ego Maguire”, tnie czadowe solówki na gitarze, a jego jedynym zmartwieniem jest wybranie odpowiedniego wejścia HDMI przy włączaniu kina domowego (rozumiem go doskonale, zawsze mam ten sam problem). Batman po prostu działa sam. Ale nawet najmroczniejsze serce zabije mocniej dla prawdziwej przyjaźni. Przy okazji można także po raz n-ty uratować Gotham!

Do kinowego garnka wrzućcie wszystkie filmowe „batmany” (tak, egzotyczne wybryki Adama Westa z 1966 roku też się liczą!), podlejcie to sosem parodii rodem z czasów „Nagiej broni” i „Hot Shots!”, dorzućcie szczyptę postmodernistycznego szaleństwa z „LEGO® PRZYGODA”, wymieszajcie z całą gamą popkulturowych smaków, a całość udekorujcie figurkami złoczyńców z najsłynniejszych serii filmowych – et voilà! „LEGO® BATMAN: FILM” to właśnie taki melanż, zabawa konwencją miejscami rozbrajająco wariacka, ale i niepozbawiona wartościowego przesłania. Młodsi widzowie docenią zabawne postacie i szalone tempo kolorowej opowieści. Starsi, w szczególności fani Człowieka-Nietoperza, niejeden raz zawyją ze śmiechu na kolejne nawiązania tak do komiksów (pamiętacie strój Gacka z pierwszych, ale to naprawdę pierwszych zeszytów?), jak i innych mniej znanych, ale kultowych produkcji (pamiętacie „Strefę mroku”  i segment o gremlinach na skrzydle samolotu?). No i najważniejsze: bat-sprej odstraszający rekiny wraca do łask!

Każda porządna recenzja kończy się podsumowaniem całości… i bardzo dobrze, bo mam ochotę na kolejny seans tej bat-przygody! „LEGO® BATMAN: FILM” to nie tylko przezabawna komedia animowana dla całej rodziny, ale także świetny film o Batmanie, niezłomnym obrońcy Gotham od 78 lat oraz o dziedzictwie i miejscu tej postaci w zbiorowej świadomości. Niezliczona ilość popkulturalnych mrugnięć okiem, całe grono gościnnie występujących postaci, autoironiczne podejście i przezabawny polski dubbing – „LEGO® BATMAN: FILM”, jakby to powiedział sam zainteresowany, kopie w pupę tak mocno, że w powietrzu pojawiają się określające to onomatopeje. Łubudu! Bum! Bum! Gruch!

Na na na na na na na na BATMAN!, śpiewał
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do LEGO® BATMAN: FILM

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.