Close
Kler

DO PREMIERY ZOSTAŁO:

dni : godz. : min. : sec.

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Kler
Premiera
28 wrz 2018
Czas trwania
135 minut
Produkcja
Polska, 2018
Reżyseria
Wojtek Smarzowski
Obsada
Janusz Gajos
Arkadiusz Jakubik
Robert Więckiewicz
Jacek Braciak
Pełny opis

Kler

Obyczajowy Od lat: 15 135 minut

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

Pełny opis

Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce...

Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
2900

Głosów

7,85

Średnia ocena

Oceń film

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kler

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Piotr

Piotr

06.07.2021, 03:14:01

Kiedy "Kler" znowu będzie w kinach?

Grzeczny

Grzeczny

24.11.2018, 09:00:22

Czy ten film jest z napisami, czy tez z polskim lektorem ? // --> Film wyświetlany jest w oryginalnej wersji - nie zawiera lektora oraz napisów.

Dariusz

Dariusz

16.11.2018, 22:46:07

Film płytki i tendencyjny. Tak jest wtedy, gdy ślepy opowiada o kolorach. Reżyser-ateista próbuje zabierać głos na temat moralności chrześcijańskiej. Czekam na film, w którym pan Smarzowski odważnie zmiesza z szambem środowisko reżyserów, aktorów i ludzi kina. Chętnie zapoznam się z jego nauczaniem na ten temat. Przynajmniej będzie wiarygodny. Tylko czy wystarczy mu odwagi, bo to grozi ostracyzmem, a ludzie w tej branży nie wybaczają.

Marcin Karolina

Marcin Karolina

11.11.2018, 11:24:46

Jak można czerpać radość z oglądania filmu, w którym osoby, które powinny żyć godnie się gorszą...

Leonard

Leonard

01.11.2018, 20:43:45

Widziałem, i nie dostrzegam żadnego ataku na Kościół w Polsce. Film poruszył bardzo ważne problemy, a reżyser wskazuje w jednej z ostatnich scen sposób na ich rozwiązanie. Uważam, że jest to jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat.

Lukas

Lukas

23.10.2018, 11:25:35

Jak dla mnie ten film mocno przerysowuje rzeczywistość. Wysoka ocena tutaj bierze się pewnie stąd, że jest to temat kontrowersyjny, sama wartość filmu raczej praktycznie zerowa.

WERONIKA

WERONIKA

10.10.2018, 21:07:13

jak dla mnie 2,5 mln widzów to jedynie potwierdzenie, że ten film był potrzebny

Agnieszka

Agnieszka

08.10.2018, 12:37:45

Nie rozumiem oburzenia filmem w niektórych środowiskach,nie widze w tym filmie nic co budzi zgorszenie, pokazuje gorsza strone Kosciola a raczej ludzi w Kosciele "pracujacych", mysle,ze w kazdym srodowisku czy to lekarzy policji politykow urzednikow itd itp znajdziemy podobne przywary, film jako dzieło polecam warto zobaczyc, a wszystkim tym ktorzy krzycza ze film jest bezecenstwem,sieje zgorszenie i obraża uczucia religijne polecam wiadro zimnej wody na glowe.

Joanna

Joanna

07.10.2018, 20:42:34

Czy ktoś może kojarzy skąd ksiądz (Jakubik) widział o tym chłopcu, znał jego imię i nazwisko i pojechał do tego zakonu pytać się siostry zakonnej a potem minął księdza (Braciak) i później się spotkali w kościele i zostawił pieniądze ? Ta scena taka niejasna i nie rozumiemy skąd się wzięło to. Bo nie kojarzę żadnej takiej informacji, chyba że coś mi umknęło.

łukasz

łukasz

07.10.2018, 12:37:52

jeden z najlepszych filmów, jakie ostatnio widziałem. trudny, ale i ważny.

Beata

Beata

06.10.2018, 22:14:10

Panie Dariuszu - ten trójkąt to Oko Boga -czyli Bóg obserwuje nas i nasze zachowania i z nich rozlicza. Źrenicą oka był ksiądz w płomieniach. Myślę ,że to przesłanie Pana Smarzowskiego .Każdy będzie rozliczony ze swojego życia.Film rewelacyjny.

Dariusz

Dariusz

06.10.2018, 10:08:54

A czy ktoś z Państwa zwrócił uwagę na ostatnią scenę? Płonący ksiądz wśród tłumu wiernych ..i ani jedna osoba nie decyduje się aby pomóc ...rozstępują się wokół w kształt trójkąta czyli znaku Boga .... Niestety ten film jest również o nas, o braku empatii i współczucia.. Niejednokrotnie widząc problemy potrzebujących ludzi przechodzimy obojętnie by uniknąć odpowiedzialności.... Film rewelacyjny o czym piszą czy recenzują nawet sami księża .Gra aktorska głównych bohaterów na mistrzowskim poziomie... Polecam

Aleksander

Aleksander

05.10.2018, 18:14:29

Mnie ten film nie powalił. Oczekiwałem czegoś odważniejszego. WSzystko leciało szybko, może za dużo wątków na raz. Generalnie to film lajtowy. Porusza ważne problemy ,ale płytko . Sytuacje są prawdziwe nawet jedną z nich zostałem dotknięty. Kiedy nie miałem wystarczającej kwoty pieniedzy wielebny nie chciał pochowac mi rodzica. Musiałem pożyczać. Tak, że ci którym chciało się spac mogli wyjsć, ale nie zrobili tego dlaczego? Bo film był interesujący! Ku ich złości polecam ten film. Napewno jakaś refleksja pozostanie, bo świat nie jest taki jak niektórzy by chcieli ciemnemu ludowi go porzedstawić Zawsze są dwie strony i jedną z nich pokazuje tem film.

Marek

Marek

04.10.2018, 12:17:04

Po obejrzeniu filmu wnikliwie i komentarzach widzę że niektórzy tutaj nie zrozumieli co obejrzeli i prawdziwego przesłania. To kolejny film zachwalający kleryków. Niesłusznie oskarżony o pediofilie ksiądz (Jakubik) popełnia samobójstwo podpalając się na koniec filmu. Czyli męczennik. Kolejny ksiądż (Więckiewicz) dowiadując się że może byc ojcem w ostatniej chwili zatrzymuje matkę dziecka przed aborcją. Uświadamia sobie że musi zacząć uczciwie pracować na rodzinę i wynajmuje dla nich dom. Dobrowolnie też zgłasza się na policję mówiąc że zabił człowieka jadąc po pijaku i pragnie wymierzenia zasłużonej kary. Cóż za uczciwość, nawrócenie i skrucha. Ale obłuda.Trzeci ksiądz (Braciak) załatwia pieniądze na przeszczep nerki dla biednego dziecka. Litościwy arcybiskup (Gajos) bezwzględnie odsuwa od parafii i kieruje na tragiczną emeryturę podejrzanego tylko o pediofilię księdza (JakubiK). Gajos jak zwykle mistrzem aktorstwa dosłownie. Każdy film z nim to sukces. Więckiewicz jak zwykle mało mówiący, strugający twardziela i jedynie uczciwego jak np. w serialu Odwróceni. Gangster kochający rodzinę. Nikogo nie zabił i w ogóle wzór uczciwości. To moje odczucia.Wielka obłuda. Tak by na pewno nie postąpili czarni. Warto jednak na film iść by choćby choć trochę poznać szambo klaru w którym się paplają. Wiem że ten film i tak nie zmieni ludzi, którzy dalej będą wciskać czarnym kasę odmawiając choćby własnej rodzinie, bojąc się śmierci. Na głupocie ludzi i religii świat żeruje od powstania. Film Faraon też tym ludziom nic nie wytłumaczył. Ludzie polecieli do nieba i jakoś boga nie znależli a dalej wierzą w te ciemnotę która jest im wciskana na co dzień.

Przemek

Przemek

04.10.2018, 08:05:16

Jak zwykle Film nagłośniony przez media jako „Film roku „ ... „Super Hit” , okazuje się w rzeczywistości mega Gniotem.. Słaby dramat na którym ciężko wysiedzieć do końca. Nie polecam!

Monika

Monika

03.10.2018, 20:54:38

Genialny film, w którym przedstawiono bez ogródek kościelne bagno. Smarzowski obnaża iluzję na temat Kościoła w Polsce, gdzie ksiądz uważany jest za istotę pozaziemską. Film przedstawia rzeczywistość, nie koloryzuje. Pokazuje pedofilię, mobbing, pazerność i udział w walce politycznej. Pozycja obowiązkowa.

Magdalena

Magdalena

03.10.2018, 18:45:43

W zupełności nie wykorzystany potencjał tematyki Kościoła.Słaby scenariusz. Wyjątkowo ciężko wysiedzieć do końca niestety. Nie polecam

Monika

Monika

03.10.2018, 18:43:31

Ale się wyspałam :) Nie polecam.

Małgorzata

Małgorzata

03.10.2018, 17:01:51

Cała prawdo życie .

BEATA

BEATA

03.10.2018, 13:29:20

Film nużący,niczego nowego nie pokazał.Rola Gajosa minimalna,więc jeżeli ktoś oczekuje jego wielkiej roli to się zawiedzie. Dla mnie film b.prosty bez ciekawego wątku,nie mogłam się doczekać końca. NIE POLECAM.

Wiola

Wiola

02.10.2018, 23:31:26

Ten film to propaganda przeciwko kościołowi .W każdym środowisku są czarne owce wypatrzone ale ten film tendencyjnie kpi z kościoła jest nagonką na kościòł film w pewnym momeńcie nie ogłądania. Janusz Gajos to tani karierowicz ,oglądałam wywiad Gajosa ktòry przeprowadzała Monika Olejnik .Janusz Gajos skarżył się że po roli w tym filmie ludzie w internecie wylewają na niego ; pomyje , a czego się spodziewał ktöry z szanujących się aktoròw inteligentnych zagrałby w takim dnie . Film ten to dno nie do oglądania nie polecam

Filefon

Filefon

02.10.2018, 10:35:13

Dość ciężki dramat skupiony na patologii w kościele rzymsko-katolickim. Reżyseria i gra aktorska na nawyższym poziome aczkolwiek film jest zdecydowanie przydługi i od pewnego momentu nużący. Dramaturgia w sumie też jest płaska i banalna, brakuje w scenach dodatkowego twistu akcji. Film ważny w dobie dyskusji nad rolą kościoła w życiu Polaków.

Aleksandra

Aleksandra

30.09.2018, 21:46:22

Liczyłam na coś więcej. I odebrałam trochę ten film jako tłumaczenie dla czego jest pedofilia wśród księży.

Bartłomiej

Bartłomiej

30.09.2018, 21:34:12

Film jest niestety bardzo słaby. Porusza ważkie, aktualne tematy, wymagające dyskusji, ale czyni to w sposób banalny, bezrefleksyjny. Księża w filmie to wyłącznie grupka pijaczków, bawidamków, pedofilów i aferzystów. Reżyser tworzy dość prostacki kontrast takich zachowań z symbolami takimi jak bicie dzwonów, czy cytaty z Biblii. Film nie podejmuje nawet próby odpowiedzi na pytania o to jak i dlaczego zacierają się granice pomiędzy wieloma chwalebnymi zachowaniami w Kościele, przeciętnością, a bylejakością prowadzącą do grzechu. Fabuła rwie się, trudno znaleźć jakąś głębszą myśl, optymizm, albo choćby mądry pesymizm, za to mamy stereotypy wylewane wiadrami na widza. Kościół z tego filmu to opisując jednym zdaniem: instytucja totalitarna, a jej główną cechą jest zakłamanie. Taki obraz jest fałszywy, choć zakłamania w Kościele nie brakuje, to zamiast zbadania przyczyn, diagnozy, inteligentnego kina - zafundowano nam przeterminowany środek na przeczyszczenie po którym złe objawy szybko wrócą i się pogłębią. Film przeminie, bez większego echa mimo medialnego szumu, a szkoda, bo nawet tak masowe kino mogło dać trochę dobrego. Ja chętnie zobaczyłbym film o Kościele, niebędący hagiografią ani misyjnym produktem antyklerykalizmu.

Rafał

Rafał

30.09.2018, 17:15:12

Bardzo dobry film. Moim zdaniem komediowy charakter zwiastuna miał ściągnąć do kin rzesze ludzi (co się zresztą udało), żeby pokazać im istotę problemu. Przez cały seans dosłownie pięć razy słychać było krótki, cichutki śmiech. To chyba najlepiej świadczy, że widzowie zrozumieli, że to nie satyra - ale, że film dotyka głębszego problemu. Oczywiście nawarstwienie patologii i złych wspomnień jak na czterech bohaterów jest przerysowane, ale miało to zapewne służyć zaakcentowaniu problemu. Patologie przedstawiono tutaj na przykładzie jednej warstwy społeczeństwa, ale wiadomo, że dotyczą one w większym lub mniejszym zakresie wszystkich warstw.

Klaudiusz

Klaudiusz

30.09.2018, 13:23:14

Wyśmienity film, koniecznie trzeba go zobaczyć. Scenariusz super, gra aktorów na najwyższym poziomie. Film obnaża prawdę o instytucji o nazwie kościół. To o czym się nadal ledwo co mówi zostaje w sposób realny i wyrazisty pokazane. Ten film powinni zobaczyć wszyscy, może wtedy część z nich zmieniłoby zdanie o kościele i jego urzędnikach.

Michał

Michał

30.09.2018, 13:21:57

Genialny film. Szczególnie rola pana Gajosa jest mistrzowska. Taki Aktor to prawdziwy Diament, pan Gajos - brak słów genialny.

Samira

Samira

30.09.2018, 09:35:57

POLECAM!!!! FILM duzo daje do przemyslenia ,gra aktorska na bardzo duzym poziomie . Mnie osobiscie bardzo poruszul . DZiekuje rezyserowi i aktorom za tak dobre polskie kino. SZACUN

Krzysztof

Krzysztof

30.09.2018, 09:31:54

Jeżeli ktoś przyszedł na komedie w krzywym zwierciadle to się rozczarował. Moja ocena 10/10. Bardzo dobry film.

Zefir

Zefir

30.09.2018, 08:24:00

Esensja tego co dzieje się w kościele na całym świecie a czego wierni nie chcą widzieć, poważny problem o którym mówi się coraz głośniej.Film godny polecenia, reżyserowi gratuluje odwagi. Panie Wojciechu ekskomunika gwarantowana dołącza pan do elity reżyserów pozbawionych praw kościelnych i nie jest pan osamotniony to samo stało się z Agnieszką Holland za film Pokot.

Joanna

Joanna

29.09.2018, 21:37:15

Polecam. Film i tak a zrobiony bardzo delikatnie. Niech ludzie otworzą oczy co tak naprawdę się dzieje w Naszym Panstwie. OGLADNIJCIE WARTO!!

Artur

Artur

29.09.2018, 09:12:37

Wielki szacunek dla reżysera. Bardzo dobry film wspaniała obsada aktorska genialna rola Gajosa Braciaka Więckiewicza Jakubika oraz Kulig. Naprawdę super dobrana obsada do ról które odegrali. Film porusza wątek który nie ma co ukrywać istnieje w każdym środowisku. Jednak trzeba o tym mówić i ponosić za to konsekwencje a nie zamiatać sprawę pod dywan. Jeśli w ludziach będzie tyle nienawiści to film niczego tu nie zmieni. Ludziom potrzeba więcej wiary i dobrych ludzi. Bo dopóki nie wyrządzamy drugiemu człowiekowi krzywdy jesteśmy dobrymi ludźmi ale gdy ich krzywdzimy pod każdym możliwym względem to nas wyklucza ze społeczeństwa i ten film właśnie to porusza. Film nie jest nagonką na Kler to tylko jedno ze środowisk gdzie problem istnieje i trzeba go napiętnować. Wszędzie są źli i dobrzy ludzie potrzeba nam więcej wiary w Boga a nie nienawiści. Bardzo polecam film. Każdy powinien go obejrzeć i zamieścić tu swoją opinię bo żyjemy w XXI wieku w Państwie Demokratycznym. To już moja druga opinia którą piszę nie wiem czemu pierwsza została usunięta??? Dajmy się wszystkim wypowiedzieć!!! Czy jest jakaś cenzura??? Na seansie którym byłem na koniec większość wstała i biła brawo. Bo film na to zasłużył tak uważam i daję 10/10

Piotr

Piotr

29.09.2018, 08:50:01

Super film, ogląda się z przyjemnością jak Pitbule. Bardzo dobra sensacja z motywami komedii. Nie zauważyłem w tym filmie nic złego jak to była nagonka przed premiera filmu. Film pokazuje oblicze Kleru od zaplecza, układy, cierpienia. Realna prawda, żadnego naciągania i czy przebarwienia. Film pokazuje to, co się zawsze widzi i mówi o kościele, ksiądz to zawód jak każdy inny, ma swoje plusy i minusy, jak wszędzie, jak można coś załatwić, zarobić, dać łapówkę, to się załatwia, tak jak w każdym innym zawodzie. Polecam, film super.

Rafal

Rafal

29.09.2018, 07:20:46

Choć może zwiastuny wskazują, że to jest komedia - fakt jest wiele scen w których sala wybucha gromkim śmiechem - no sama obsada aktorska w postaci Gajosa gwarantuje dobrą zabawę - to film nie jest komedią. W tym filmie Smarzowski bawi się naszą naiwnością w obecnie bardzo często spotykanej tendencji bardzo pobieżnej, prymitywnej i bezrefleksyjnej oceny innego człowieka. Od samego początku film zmusza cię do zaszufladkowania sobie bohaterów dając im negatywne cechy a w trakcie rozwoju akcji przekonujesz się, że niemal wszystkie Twoje oceny były błędne i że nie jest tak jak myślisz. Ten film mógłby się odbywać w sejmie, wśród polityków, w biznesie a to, że Smarzowski go umieścił w realiach kościoła to tylko przypadek - choć uważam, że przez Kościół Katolicki w Polce w 100% zasłużony. Chwilami odniosłem wrażenie, że była inspiracja postacią biskupa Wesołowskiego. Tuszowanie przestępstw seksualnych i rozwiązłego życia księży rodem z polskiego kościoła w skali 1:1. O Gajosie nie ma co pisać bo to klasa sama w sobie, ale zwróćcie uwagę na GENIALNĄ rolę Jacka Braciaka - jest w tym filmie genialny - takiego poziomu aktorstwa u niego jeszcze nigdy nie widziałem. Brawo. Mocny film, z mocnym przesłaniem, wartość edukacyjna nie do przecenienia. Szczerze polecam - dopiero na drugi dzień dojdzie do Was przesłanie tego filmu bo po wyjściu z kina wciąż będziecie sobie porządkować to co zobaczyliście i dopiero po jakimś czasie film dotrze do Was z pełnym przekazem. W trakcie filmu pookładanie wszystkich wątków przy wartkiej akcji jest bowiem mało prawdopodobne. Mocny film. Polecam !!!

Magda

Magda

29.09.2018, 00:11:01

Film w żadnym przypadku nie obraża wiary ani religii katolickiej. Pokazuje życie codzienne trzech odmiennych od siebie księży. Ludzie na koniec filmu bili brawo, stąd wniosek, że świadomość tego co się dzieje wśród mafii istnieje. Tutaj nie chodzi w tym wszystkim o obrazę kościoła, tutaj chodzi o karygodne postępowanie ludzi, którzy uważają się za posłanników Bożych. Bóg taki nie jest. Ten film idealnie odwzorowuje to, co się dzieje za naszymi plecami. Polecam film z całego serca, na pewno daje dużo do myślenia.

Artur

Artur

28.09.2018, 20:05:18

Bardzo dobry film!!!To prawda że film nic nie zmieni. To my jesteśmy kowalami własnego losu i wiadomo że w każdym środowisku dochodzi do pedofilii, handlu dziećmi itd Nie możemy jednak każdego traktować jednakowo bo wiadomo są to pojedyncze przypadki należy jednak nagłaśniać że to jednak się dzieje i to w naszym chrześcijańskim kraju a dlaczego? Bo jest zbyt wielu zakłamanych i fałszywych ludzi którzy deklarują się katolikami a jakby mogli to by drugiego utopili w łyżce wody. Są zbyt zapatrzeni w księży!!! Owszem Kościół jest Święty ale tworzą go ludzie grzeszni no niestety ale taka jest prawda!!! Dobry człowiek który nie wyrządza drugiemu człowiekowi krzywdy jest człowiekiem ale kiedy zaczyna wyrządzać drugiemu krzywdę to już tylko prototyp człowieka. Dlatego niech w ludziach a zwłaszcza tych z polityki zagości Bóg a nie walka o stołki i dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort. Być może coś się zmieni? Polecam każdy powinien obejrzeć i wyrazić tu swoją opinię. Bo przecież żyjemy w XXI wieku w państwie demokratycznym Ja daję 10/10

Bartosz

Bartosz

24.09.2018, 21:25:15

super