Zamknij
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Premiera
6 maj 2016
Czas trwania
147 minut
Produkcja
USA, 2016
Reżyseria
Anthony Russo
Joe Russo
Obsada
Chris Evans
Robert Downey Jr.
Scarlett Johansson
Anthony Mackie
Sebastian Stan
Emily VanCamp
Pełny opis
8,53

Średnia ocena

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 147 minut

W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międ...

Pełny opis

W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
530

Głosów

8,53

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Kapitan Ameryka. Wojna bohaterów”: Gdzie dwóch się bije…

Dodany przez: Piotr Olczyk

…tam widz korzysta.

W pojedynku między Kapitanem Ameryką a Iron Manem to my jesteśmy największymi zwycięzcami. „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” to nie tylko najlepsza  superbohaterska produkcja Marvela, ale także jeden z najlepszych filmów komiksowych w historii kina. Idealnie wyważony, świetnie zrealizowany, pełen emocji i… humanizmu.


Jak wysoką cenę musimy zapłacić za podniebne batalie superbohaterów z superzłoczyńcami? Atak kosmitów na Nowy Jork. T.A.R.C.Z.A. kontra HYDRA w Waszyngtonie. Szalona pogoń za Hulkiem w Wakandzie. Wreszcie – całkowita anihilacja Novigradu we wschodnioeuropejskiej Sokowii. Każde zwycięstwo Avengers to nie tylko chwila triumfu, ale także gorzkie wspomnienie zabitych cywilów. ONZ stawia sprawę jasno – herosi mają zrezygnować z niezależności i działać na zlecenie władz. Dręczony wyrzutami sumienia Tony Stark zgadza się na kompromis. Pełen ideałów kapitan Steve Rogers obawia się wykorzystania bohaterów w politycznej grze. Otwarty konflikt wisi w powietrzu.


Nie trzeba magicznych mocy, by zauważyć, że źle się dzieje w uniwersum Marvela. Przez dwanaście filmów herosi w trykotach (i superzbrojach!) radośnie obracali w perzynę kolejne budynki, burzyli całe dzielnice, niszczyli miasta. A my klaskaliśmy i zbijaliśmy piątki. Kinowa destrukcja stała się parodią samej siebie. Każdy współczesny blockbuster musi kończyć się absolutną rozwałką bez konsekwencji. Przecież patrzymy tylko na rozpadające się grupki pikseli, prawda? Nie ma nic gorszego od obojętności. Marvel w porę to zrozumiał. Właśnie dlatego „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” jest tak dobrym i inteligentnym thrillerem akcji. Kipiąca od emocji produkcja przedstawia nam herosów jako ludzi z krwi i kości, skłonnych do błędu, kruchych i wrażliwych. Kapitan Ameryka, Iron Man, Zimowy Żołnierz. Debiutujący w uniwersum dumny Black Panther i dziecięco naiwny Spider-Man. Każdy z nich został naznaczony jakąś tragedią, traumatycznym zdarzeniem determinującym ich los. Wciąż poszukują odpowiedzi, wciąż próbują naprawić świat. Tymczasem wszyscy wiemy, czym kończy się nadgorliwość.


Uderzyłem w dość poważne tony, ale spokojna głowa. „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” nie jest kinem psychologicznym. To arcygenialnie poprowadzona komiksowa opowieść, w której równie ważne są efekty specjalne, jak i fabuła oraz wiarygodne portrety upadłych herosów. Bracia Russo po wybitnym „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” dokonali niemożliwego i zaprezentowali dzieło jeszcze lepsze, spójniejsze i bardziej przemyślane.  Humor, akcja, wspaniałe efekty specjalne, świetne dialogi i przede wszystkim szczere, prawdziwe emocje – „Wojna bohaterów” to pole bitwy, które należy odwiedzić.
 

Za #teamCap nawet w ogień skoczy,
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.