Zamknij
IO
IO
Premiera
9 mar 2023
Czas trwania
88 minut
Produkcja
Polska, Włochy, 2022
Reżyseria
Jerzy Skolimowski
Obsada
Sandra Drzymalska
Mateusz Kościukiewicz
Isabelle Huppert
Lorenzo Zurzolo
Pełny opis
7,35

Średnia ocena

IO

Dramat Od lat: 15 88 minut

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

Pełny opis

Historia „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
20

Głosów

7,35

Średnia ocena

Oceń film

Komentarze

Dodaj swój komentarz do IO

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Betan

Betan

09.03.2023, 21:19:44

Na ten film powinny chodzić obowiązkowo dzieciaki szkolne, tak jak na ekranizacje lektur - całymi klasami. Może gdyby obejrzały ten wspaniały film, o tyle prawdziwy co okrutny, ich wrażliwość i empatia nie zniknęłyby zupełnie