Zamknij
Idol z ulicy
Idol z ulicy
Premiera
3 cze 2016
Czas trwania
99 minut
Produkcja
Palestyna, 2015
Reżyseria
Hany Abu-Assad
Obsada
Kais Attalah
Hiba Attalah
Ahmad Qasem
Abdel Kareem Barakeh
Tawfeek Barhom
Dima Awawdeh
Nadine Labaki
Pełny opis
6,62

Średnia ocena

Idol z ulicy

Dramat Od lat: 12 99 minut

Nowy film reżysera nominowanych do Oscara „Paradise Now” oraz „Omar” (Srebrna Żaba na Festiwalu Camerimage i Nagroda Publiczności na Transatlantyku). Zdobywca Nagrody Jury Ekumenicznego podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Porównywana ...

Pełny opis

Nowy film reżysera nominowanych do Oscara „Paradise Now” oraz „Omar” (Srebrna Żaba na Festiwalu Camerimage i Nagroda Publiczności na Transatlantyku). Zdobywca Nagrody Jury Ekumenicznego podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.


Porównywana do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy” prawdziwa i niezwykła historia Mohammada Assafa, młodego Palestyńczyka mieszkającego w Strefie Gazy. Chłopiec udowadnia sobie i światu, że marzenia pomagają przekraczać nawet te najtrudniejsze granice. Występując w popularnym programie telewizyjnym Arab Idol poruszył serca wszystkich. Do głosowania na niego zachęcał sam palestyński prezydent, słów uznania nie szczędził mi palestyński premier. Mohammad stał się dla pogrążonych w konflikcie Palestyńczyków iskrą nadziei, że mogą się na nowo zjednoczyć. W jednej z głównych ról występuje Nadine Labaki, autorka takich filmów jak kultowy „Karmel” i nagrodzony na Festiwalu w Toronto „Dokąd teraz?”.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
26

Głosów

6,62

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Idol z ulicy
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Idol z ulicy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

S.M 39

S.M 39

08.06.2016, 19:15:06

szkoda, że w Koszalinie nie graja :( a tak wogóle to dla mnie dziwne ze w wiekszych miastach takich jak Warszawa czy Gdańsk graja takie filmy a w mniejszych miastach juz nie :( a niby ta sama firma "Multikino"

Amal-nadzieja

Amal-nadzieja

07.06.2016, 10:49:05

Wspaniały i poruszający.Film jedyny w swoim rodzaju.Idol z ulicy.....długo długo nic a potem.... reszta.Jedynie szkoda,że nie tłumaczono tekstów piosenek,film byłyby jeszcze cudowniejszy.

kasia

kasia

04.06.2016, 22:01:25

wzrusza i porusz, idealny