Zamknij
Ida
Premiera
25 paź 2013
Czas trwania
80 minut
Produkcja
Dania, Polska, Wielka Brytania, 2013
Reżyseria
Paweł Pawlikowski
Obsada
Agata Kulesza
Joanna Kulig
Agata Trzebuchowska
Dawid Ogrodnik
Adam Szyszkowski
Jerzy Trela
Pełny opis

Ida

Dramat Od lat: 15 80 minut

Polska 1962 r. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rod...

Pełny opis

Polska 1962 r. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną.


Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć, dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn tego sąsiada, Feliks. Utrzymuje on, że nie wie, gdzie jest jego ojciec, ale Wanda, sędzia w stalinowskich czasach, za pomocą swoich metod wydobywa od niego informacje.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
96

Głosów

6,06

Średnia ocena

Oceń film

play
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Ida

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.