Zamknij
Gdzie jest Nemo? 3D
8,23

Średnia ocena

Gdzie jest Nemo? 3D

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 100 minut

Nagrodzona Oscarem® za najlepszy pełnometrażowy film animowany produkcja Gdzie jest Nemo powraca na ekrany kin w technologii Disney Digital 3D™. Według reżysera Andrew Stantona - zdobywcy dwóch Oscarów® za Gdzie jest Nemo i WALL.E - nowa, trójwymiaro...

Pełny opis

Nagrodzona Oscarem® za najlepszy pełnometrażowy film animowany produkcja Gdzie jest Nemo powraca na ekrany kin w technologii Disney Digital 3D™. Według reżysera Andrew Stantona - zdobywcy dwóch Oscarów® za Gdzie jest Nemo i WALL.E - nowa, trójwymiarowa wersja filmu dosłownie zapiera dech w piersiach: „Przez pierwsze kilka scen Gdzie jest Nemo w 3D czułem się, jakbym po raz pierwszy w życiu oglądał trójwymiarowy film”, mówi Stanton. „Zaniemówiłem. Wrażenie przebywania pod wodą jest bardziej intensywne. Straszne sceny wydają się być bardziej przerażające, a te piękne są jeszcze bardziej ujmujące. Naprawdę można jeszcze głębiej zanurzyć się w opowieść tego filmu. W tej wersji wszystko jest intensywniejsze”.

Wielka Rafa Koralowa. Mały Nemo niespodziewanie trafia z oceanu wprost do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Jego ojciec Marlin, choć cierpi na lęk przed otwartym oceanem, wyrusza synkowi na ratunek. W tej niezwykłej podróży towarzyszy mu zapominalska Dory. Tak się zaczyna jedna z najwspanialszych podwodnych przygód.

Film zdobył w 2003 nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla Najlepszego Animowanego Filmu Pełnometrażowego. Był również nominowany w trzech innych kategoriach (najlepszy oryginalny scenariusz; najlepsza oryginalna muzyka; najlepszy montaż dźwiękowy). Wyróżniono go też nominacją do nagrody Złotego Globu w kategorii Najlepszy film komediowy lub musical. W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił Gdzie jest Nemo pośród 10 najlepszych animowanych filmów wszech czasów. W chwili wejścia na ekrany, Gdzie jest Nemo był filmem o najwyższym przychodzie w swojej kategorii w historii. Nadal pod tym względem pozostaje w pierwszej piątce filmów animowanych na świecie. Nominowany do Oscara® scenariusz napisali Andrew Stanton, Bob Peterson i David Reynolds, a współreżyserem filmu był Lee Unkrich, który później wyreżyserował innego zdobywcę Oscarów® - Toy Story 3. Muzykę do Gdzie jest Nemo stworzył uznany kompozytor Thomas Newman (Służące, WALL.E). Jej niepowtarzalny charakter wyróżniono nominacją do Oscara® oraz innymi nagrodami.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
109

Głosów

8,23

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Gdzie jest Nemo? 3D
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Gdzie jest Nemo? 3D

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.