Zamknij
Dziewczyna z lilią
Dziewczyna z lilią
Premiera
5 lip 2013
Czas trwania
125 minut
Produkcja
Francja, 2013
Reżyseria
Michel Gondry
Obsada
Audrey Tautou
Alain Chabat
Romain Duris
Gad Elmaleh
Jules G
Omar Sy
Pełny opis
7,52

Średnia ocena

Dziewczyna z lilią

Fantasy Dramat Od lat: 15 125 minut

Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie...

Pełny opis

Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

Nowy film Gondry’ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera „Piana dni” autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
66

Głosów

7,52

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Dziewczyna z lilią
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dziewczyna z lilią

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Nikita

Nikita

19.08.2013, 21:03:43

Czy warto pójść? Uważam , że tak. Tylko z nastawieniem, że jest to kino baaaardzo ambitne i ciężkie. Mnie ten film się nie podobał, ale cieszę się, że udało mi się dotrwać do końca. Poprostu zupełnie niestrawny była dla mnie ilość surrealizmu w tym filmie (stól nakrywający się sam, obecna w całym filmie mysz z ludzką twarzą, dłonie obracające się wokół własnej osi podczas uścisku, robienie harfy z szyby okiennej, facet wychylający się z telewizora i z lodówki itd itd itd) i to wszystko w scenerii z lat pięćdziesiątych (stare telewizory, radia, meble etc). Tego jest poprostu za dużo. Jest to męczące. W pewnym momencie zastanawiasz się po co to wszystko jest pokazywane? Co autor chce powiedzieć? Potem okazuje się, że ukochana żona colina jest bardzo chora. I dalej następuje smutne studium zbliżającej się śmierci, utraty bogactwa, upadku, bankructwa... przykra historia. Dołujące ale pewnie to Wielkie Kino!

Piana

Piana

16.07.2013, 23:20:05

Boże, oby więcej takich filmów! Magia, cudowność, surrealizm! Prawdziwe oderwanie od rzeczywistości, choć tak blisko niej. Kino urodziło się we Francji i niech tak już zostanie.

Karola

Karola

16.07.2013, 20:44:52

Zależy jak kto lubi. Ja daję 5/10.

Jagoda

Jagoda

12.07.2013, 09:17:28

Piękna metafora otaczającego nas świata i życia - dziś mamy wszystko: młodość, miłość, pieniądze, płyniemy na różowej chmurce. Ale przychodzi choroba (starość/tragedia itp, itd), zaczyna brakować pieniędzy, świat staje się szary i smutny. Nie jest już przyjacielem - jest wrogiem. Piękne oddana kolorystyka - najpierw feria kolorów, potem coraz więcej szarości, na koniec czerń + biel. Film dla ludzi myślących, a zarazem ostrzeżenie - wszystko może się zmienić w Twoim życiu...

Gdynianka

Gdynianka

11.07.2013, 14:46:26

Dlaczego nie ma tego filmu w gdyńskim Multikinie ? Muszę specjalnie jechać do gdańskiego Multikina żeby go zobaczyć ? O.o

Krak

Krak

11.07.2013, 11:47:48

Film zdecydowanie bardziej dla koneserów, nie dla "hollywoodzkiego widza". Na mim seansie jedna para nie wytrzymała i wyszła. Hasła: dramat i fantasy dużo lepiej oddają klimat niż komedia romantyczna. Rzeczywistość przypomina sen - Alicja w krainie czarów wydaje się przy tym poukładana - pełen absurdów i dziwnego poczucia humoru.Tak samo szokujący jak Monty Python, ale w zupełnie innym stylu. Ale wyobraźni autorowi odmówić nie można.

zuza

zuza

10.07.2013, 21:48:59

KOSZMAR

widzzz

widzzz

10.07.2013, 14:49:09

Nie rozumiem, czemu tego filmu nie mogę obejrzeć we Włocławku. Widzę, że w Elblągu, Radomiu, Słupsku nie ma tego film. Tak nisko nas cenicie?

Ed

Ed

09.07.2013, 10:27:50

Zgadza się, flim dla ludzi, którzy są wolnomyślicielami. Odebrałam ten film jako taki prztyczek losu w nos- zobacz, człowieku. Dziś masz forsę, szczęście, żyjesz pełnią życia. Pławisz się w luksusie. Ale są rzeczy ważniejsze. MIŁOŚĆ. ŻYCIE. Obraz swietnie pokazuje, że czasami nie warto zatracać się w swoich pasjach (jak np w książkach), bo można stracić to co najwazniejsze:)

Moratar

Moratar

08.07.2013, 13:52:36

Dziwne tylko było, że sam z żoną byłem w kinie i co chwila obsługa przychodziła sprawdzać czy jeszcze nie wyszliśmy. Po seanse zaś były ironiczne uśmieszki i pytania czy nam się film podobał. Jeśli jesteś typowym przedstawicielem rasy konsumentów to nie idź na niego zawiedziesz się. Jeśli jesteś wolnomyślicielem, i wiesz że wszystko jest względne zależnie od sposobu obserwacji TO MUSISZ zobaczyć ten film.

Moratar

Moratar

08.07.2013, 12:47:18

Wspaniały film, ale nie dla przeciętnego zjadacza chleba. Mimo że sam za opóźnionego się nie uważam, to dopiero po 90minutach zrozumiałem o czym jest film. Przedstawione są przenośnie opisujące i definiujące życie, ich surrealizim jest powalający. Każda mała nawet przenośnia ma swe odwzorowanie w rzeczywistości, chwilę zajmuje ich zrozumienie "co poeta miał na myśli". Film zaskakuje przedstawionym punktem widzenia świata. Naprawdę godny polecenia, ale nie do oglądania z całą rodziną. Film mocno refleksyjny i jestem pewien ze nikt go nie zrozumie jesli idzie do kina nastawiony na nowoczesne kino amerykańskie gdzie wszystko podane jest na tacy. Tu nic nie jest podane na tacy nic nie jest dosłowne. Polecam dla myślących.

Olimpia_21

Olimpia_21

07.07.2013, 23:47:06

KURCZE CZY WARTO ISĆ? CZEKAM NA OPINIE/

onaaa

onaaa

05.07.2013, 14:41:18

fajne ? byl ktos?

Dziewczyna z Lilią

Dziewczyna z Lilią

26.06.2013, 13:53:45

Woodkid - I love you

koń

koń

26.06.2013, 00:31:03

Co to za utwór leci w zwiastunie?