Zamknij
Dwa dni, jedna noc
Dwa dni, jedna noc
Premiera
27 lut 2015
Czas trwania
96 minut
Produkcja
Belgia, Francja, Włochy, 2014
Reżyseria
Jean-Pierre Dardenne
Luc Dardenne
Obsada
Christelle Cornil
Marion Cotillard
Catherine Salée
Olivier Gourmet
Fabrizio Rongione
Pełny opis
7,3

Średnia ocena

Dwa dni, jedna noc

Dramat Od lat: 15 96 minut

Laureatka Oscara, piękna Marion Cotillard w najnowszej produkcji braci Dardenne, wielokrotnych laureatów festiwalu w Cannes – w tym dwa razy Złotej Palmy (za „Dziecko” i „Rosettę”), Grand Prix („Chłopiec na rowerze”), Nagrody za najlepszy scenariusz ...

Pełny opis

Laureatka Oscara, piękna Marion Cotillard w najnowszej produkcji braci Dardenne, wielokrotnych laureatów festiwalu w Cannes – w tym dwa razy Złotej Palmy (za „Dziecko” i „Rosettę”), Grand Prix („Chłopiec na rowerze”), Nagrody za najlepszy scenariusz („Milczenie Lorny”) i Nagrody Jury Ekumenicznego („Syn”, „Rosetta”). Film został uhonorowany główną nagrodą na Sydney Film Festival 2014. „Dwa dni, jedna noc” jest oficjalnym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Marion Cotillard otrzymała nominację do nagrody Akademii w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa. Miesiąc wcześniej odebrała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepsza Europejska Aktorka Roku.


Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę. Wspierana przez męża kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
10

Głosów

7,3

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Dwa dni, jedna noc
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dwa dni, jedna noc

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.