Close
play
film title here

DO PREMIERY ZOSTAŁO:

dni : godz. : min. : sec.

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Dunkierka
Premiera
21 lip 2017
Czas trwania
106 minut
Produkcja
Francja, USA, Wielka Brytania, 2017
Reżyseria
Christopher Nolan
Obsada
Tom Hardy
Mark Rylance
Kenneth Branagh
Aneurin Barnard
Fionn Whitehead
Harry Styles
Jack Lowden
Cillian Murphy
Pełny opis

Dunkierka

Wojenny Od lat: 15 106 minut

„Dunkierka” to najnowsze wojenne widowisko w reżyserii wizjonera kina, Christophera Nolana (trylogia Batmana, „Interstellar”, „Incepcja”).

Pełny opis

Film opowie o wydarzeniach z maja i czerwca 1940 roku, gdy z Dunkierki ewakuowano ponad 300 tys. żołnierzy.

Na ekranie pojawią się między innymi Cillian Murphy, Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branangh oraz Harry Styles znany młodszej widowni jako wokalista boysbandu One Direction.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
593

Głosów

7,85

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

Multimedia dla Dunkierka
Recenzja redakcji
„Dunkierka”: Tik, tak, tik, tak [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Czas wojny

Christopher Nolan ma obsesję na punkcie upływu czasu. W „Incepcji” śnił  o życiu wiecznym wewnątrz sennych marzeń, „Interstellar” zabierał nas w gwiezdną podróż przez czas i przestrzeń. „Mroczny Rycerz powstaje” traktował o przemijaniu i uczył nas, że nawet na superbohatera nadchodzi czasem czas. „Dunkierka”, najnowsze dzieło Brytyjczyka, to z kolei opowieść o czasie wojny, płynącym dla każdego indywidualnie, ale i wszystkim jednakowo odmierzającym sekundy. Tik, tak.

Klasyczne kino wojenne przyzwyczaiło widzów do pewnych ekranowych rozwiązań. Ukazywanie obu stron konfliktu, wszechwiedząca narracja, kamera odwiedzająca to generalskie sztaby, to szeregowe barykady. Patos, poświęcenie, pożoga. Christopher Nolan zdecydował się na zupełnie inne podejście. „Dunkierka” to nerwowy, rytmiczny i pełen suspensu thriller o przetrwaniu. Głównym antagonistą jest… wojna. To o niej dowiadujemy się najwięcej i to ona, niczym morderca z dreszczowca, poluje na żywot ekranowych bohaterów. Niemcy, opisywani głównie jako „Wróg”, materializują się w postaci anonimowych bombowców, kul świszczących nad głowami czy dostojnego sunięcia torpedy. W żadnym wypadku nie służy to wybielaniu historii. Nolana po prostu nie interesują strony konfliktu, tylko sam konflikt. Ten specyficzny moment w dziejach, w którym zegarek bezlitośnie odmierza kolejne sekundy, minuty i godziny według elastycznego czasu wojny. Tik, tak.

Próżno w „Dunkierce” szukać widowiskowych sekwencji i wojennego spektaklu. Ten film nie ma zachwycać, edukować czy przerażać, tylko wedrzeć się do naszej świadomości. Swoim hipnotycznym rytmem dostraja tętno widza do wydarzeń na ekranie. Nawet nie zauważamy momentu, w którym z fotela kinowego trafiamy na miękkie piaski Dunkierki. Perfekcyjny montaż uzupełnia szargająca nerwy ścieżka dźwiękowa wspomagana odgłosem tykającego zegarka. Wskazówek nie da się zatrzymać magią kina i nawet jeśli dzięki niej możemy oglądać niektóre wydarzenia z kilku perspektyw, to… czas wciąż nieubłaganie płynie. Tik, tak.

„Dunkierkę” trzeba zobaczyć na wielkim ekranie. To nie tylko świetna produkcja, ale i wyjątkowe filmowe doświadczenie. Autorska i niekonwencjonalna wizja wojny bez początku i końca, konfliktu zaklętego w czasie, którego częścią są bezsilni bohaterowie i… widzowie.  Warto poświęcić czas. Tik, tak.

Ocena: 9/10

Na zegarek podczas seansu nie patrzył
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dunkierka

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.