Zamknij
Czas mroku
Czas mroku
Premiera
26 sty 2018
Czas trwania
125 minut
Produkcja
Wielka Brytania, 2017
Reżyseria
Joe Wright
Obsada
Gary Oldman
Lily James
Kristin Scott Thomas
Ben Mendelsohn
Pełny opis
7,82

Średnia ocena

Czas mroku

Dramat Biograficzny Od lat: 15 125 minut

Wstrząsająca i inspirująca historia, która wydarzyła się naprawdę. W świecie pogrążonym w wojnie, Winston Churchill (nominowany do Oscara® Gary Oldman) właśnie zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Przed nim najtrudniejszy sprawdzian: musi zdecydować, czy negocjować z nazistowskimi Niemcami traktat pokojowy, czy sprzeciwić się i walczyć o ideały oraz wolność dla narodu.

Pełny opis

Niepowstrzymane wojska niemieckie zajmują kolejne części Europy Wschodniej, groźba najazdu na Wielką Brytanię jest właściwie nieunikniona. Mając przeciw sobie nieprzygotowany do wojny naród, sceptycznego króla i własną partię, Churchill musi przekonać do siebie i swoich decyzji naród, by swoją decyzją zmienić historię świata.

W filmie Joe’go Wrighta („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”) zobaczymy Gary’ego Oldmana w roli Winstona Churchilla, Lilly James, Kristin Scott Thomas, Johna Hurta i Bena Mendelsohna.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
288

Głosów

7,82

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Czas mroku
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Czas mroku

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Danuta

Danuta

06.02.2018, 14:12:32

Po obejrzeniu tego filmu zmieniłam zdanie co do osoby Pana Winstona Churchila- wybitna postać, człowiek pełen charyzmy- może być Wzorem dla wszystkich polityków. Film bardzo inspirujący. Rewelacyjna osada, wspaniałe dialogi, muzyka.

Hubert

Hubert

29.01.2018, 10:11:22

Będzie w ogóle grany w Kielcach?

Sir Mario

Sir Mario

28.01.2018, 11:44:23

Świetny film! Gary Oldman pokazał po raz kolejny, że jest wybitnym aktorem. Film opisuje pierwsze tygodnie sprawowania władzy Churchilla na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, w momencie gdy ważyły się losy współczesnej Europy. Oprócz kulisów tych wydarzeń, widzimy również rozterki głównego bohatera oraz jego siłę charakteru, aby nie ugiąć się pod presją większości parlamentarzystów (scena w metrze świetnie wykorzystana). Można zobaczyć, w jaki sposób decyzje jednego człowieka wpływają na kształt naszej przyszłości. Ponadto, warto popatrzeć na rolę żony Churchilla - daje do myślenia :):) Daję mu spokojnie 9/10 pkt. za świetna realizację i grę aktorów.

Anna

Anna

24.01.2018, 20:20:39

Dlaczego film nie jest grany we Włocławku? Bardzo chciałam go zobaczyć... ;(