Zamknij
Co jest grane, Davis?
Co jest grane, Davis?
Premiera
28 lut 2014
Czas trwania
104 minuty
Produkcja
Francja, USA, 2013
Reżyseria
Ethan Coen
Joel Coen
Obsada
Carey Mulligan
Jeanine Serralles
Jean Ber
Oscar Isaac
Justin Timberlake
John Goodman
Pełny opis
7

Średnia ocena

Co jest grane, Davis?

Dramat Muzyczny Od lat: 15 104 minuty

Znani z genialnego poczucia humoru bracia Coen po trzech latach przerwy znów podbijają serca widzów. Ich najnowszy hit - „Co jest grane, Davis?”, otrzymał Grand Prix na 66. Festiwalu w Cannes, zbiera rewelacyjne recenzje krytyków na całym świecie i j...

Pełny opis

Znani z genialnego poczucia humoru bracia Coen po trzech latach przerwy znów podbijają serca widzów. Ich najnowszy hit - „Co jest grane, Davis?”, otrzymał Grand Prix na 66. Festiwalu w Cannes, zbiera rewelacyjne recenzje krytyków na całym świecie i jest jednym z faworytów w wyścigu oscarowym.

Przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, muzyk Davies (Oscar Isaac), próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, a także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davies na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów. Pełna czarnego humoru komedia jest  „wybornie napisana, wyśmienicie zagrana, olśniewająco sfilmowana” (The Guardian), a wielbiciele duetu reżyserskiego z przyjemnością odnajdą w nim nawiązania do poprzednich filmów.

 „Bracia Coen naszpikowali film całą masą atrakcji” (Filmweb). Zobaczymy w nim plejadę gwiazd: Oscara Isaaca, który stworzył „znakomitą kreację” (Screen Daily), Carey Mulligan, która okazała się „prawdziwym odkryciem filmu (…) ma charakter, temperament i... zdolność solidnego rzucania mięsem” (gazeta.pl), Justina Timberlake’a, Johna Goodmana oraz Garretta Hedlunda. Choć prawdziwą gwiazdą „Co jest grane, Davis?" jest czworonożny rudzielec. „Od czasu „Artysty" i Uggiego, żaden chyba zwierzak nie miał równie sporych szans na zdobycie uwielbienia widzów” (Filmweb).

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
47

Głosów

7

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Co jest grane, Davis?
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Co jest grane, Davis?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

łysyzgrzywką

łysyzgrzywką

09.03.2014, 11:52:32

0 fabuły,koleś po prostu na początku jak i na końcu dostaje w twarz,co jest chyba najciekawszą akcją w całym 'dziele'. 2/10 (dobra muzyka)

woitss

woitss

08.03.2014, 22:48:27

Masakrycznie nudny film.

witan

witan

07.03.2014, 14:52:03

Szkoda czasu i pieniędzy

marta

marta

02.03.2014, 17:46:54

wie ktos od kiedy do kiedy bedzie grany?