Zamknij
Cicha noc
Cicha noc
Premiera
24 lis 2017
Czas trwania
101 minut
Produkcja
Polska, 2017
Reżyseria
Piotr Domalewski
Obsada
Dawid Ogrodnik
Tomasz Ziętek
Arkadiusz Jakubik
Paweł Nowisz
Pełny opis
7,14

Średnia ocena

Cicha noc

Komedia Dramat Obyczajowy Od lat: 15 101 minut

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany.

Pełny opis

Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1177

Głosów

7,14

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Cicha noc
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Cicha noc

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Danuta

Danuta

26.12.2017, 07:23:34

Jak mówił sp. Zygmunt Kałużyński "każdy film warto obejrzeć" choćby dla 1 sekwencji, czy ewentualnie dla innego elementu. W mojej skromnej ocenie: Bardzo dobra gra aktorska i muzyka. Ale akcja filmu rażąco realistyczna. Do kina wybieram się żeby odseparować się od codziennej gnuśności a tu zderzenie z codziennością która nas otacza. Film można rzecz prawie dokumentalny- w pełni odzwierciedla klimat świąt Bożego Narodzenia w polskich domach: napięcie, pospiech, szaleństwo zakupowych prezentów, zawziętość, brak empatii człowieka do człowieka, przemoc etc. A gdzie miłość?, czułość?, empatia?, czas na wspólne rozmowy?, spacery?................

Artur

Artur

05.12.2017, 12:06:35

Film naprawdę godny polecenia. Porusza sprawę emigracji jak i zwykłe codzienne sprawy zwyczajnych ludzi ale to nie jedyny wątek bo głównym są Święta jak również własne sumienie. A brat głównego bohatera niestety ale tego sumienia nie posiada a na dodatek nie wie co to więzi rodzinne. Przykre ale prawdziwe no cóż takie było i jest życie w wielu polskich rodzinach...Ludzie w dzisiejszych zatracają pewne wartości a co za tym idzie będzie tylko gorzej nie lepiej... Warto obejrzeć ten film teraz gdyż przed samymi Świętami może zburzyć świąteczny nastrój który powinien gościć w każdym domu Ja dałem 9/10 gdyż uważam że to dobry polski film który porusza ważny problem Pozdrawiam i już dziś wszystkim kinomaniakom życzę Zdrowych Spokojnych Świąt ;-)

Sir Mario

Sir Mario

04.12.2017, 20:44:11

Film poświęcony jest chyba wszystkim ludziom z Podlasia, Warmii czy Podkarpacia, którzy wyjeżdżali za chlebem do Belgii, Niemiec czy Holandii. Niby zwyczajny film o wizycie syna u rodziców z okazji Świat. Ale nic nie jest takie jak wygląda na początku. Nawet Święta są jakieś takie nijakie. Proza życia odarła je ze wszystkiego co miłe i rodzinne. W trakcie filmu wychodzą na jaw wszystkie małe i duże problemy, związane z stale nieobecnym ojcem, pozostawioną sobie matką z dziećmi, alkoholem i strachem. Ogólnie świetny film, na naprawdę wysokim poziomie. Warto obejrzeć i zastanowić się nad swoim własnym życiem. Daję mu 9/10 pkt. za pomysł i realizację. Polecam.

Dariusz

Dariusz

26.11.2017, 21:49:26

Szedłem na seans z mieszanymi uczuciami, bo to jednak polski film..;) Ale niepotrzebnie się obawiałem...film się obronił! Zdecydowanie polecam: trafne obserwacje oraz ogólne wykonanie. Mimo że nie jest to komedia, jak sugerują napisy...to jednak warto rzucić okiem...

AGA DOUBLE

AGA DOUBLE

24.11.2017, 00:23:27

Świetne kino. Genialne dialogi. Bardzo fajne ujęcia. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Cichej Nocy. Oby więcej takich produkcji. Gorąco polecam.