Zamknij
Brightburn: Syn ciemności
Brightburn: Syn ciemności
Premiera
24 maj 2019
Czas trwania
90 minut
Produkcja
USA, 2019
Reżyseria
David Yaroveski
Obsada
Elizabeth Banks
Pełny opis
7,28

Średnia ocena

Brightburn: Syn ciemności

Horror Od lat: 15 90 minut

Co by się stało, gdyby dziecko z innego wymiaru przybyło na Ziemię, ale zamiast stać się bohaterem pośród ludzi, było złowieszczym synem ciemności…

Pełny opis

James Gunn, wizjonerski twórca „Strażników Galaktyki” i „Robali”, przedstawia przewrotny, zaskakujący nowy gatunek filmowy – horror o superbohaterach.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
43

Głosów

7,28

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Brightburn: Syn ciemności
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Brightburn. Syn ciemności” | Mroczny Superman?

Dodany przez: Piotr Olczyk

To nie ptak, ani samolot…

Noc. Amerykańska wiocha, farma na odludziu. Nagle niebo przecina smuga światła. Wybuch. Cisza. W kraterze, zamiast meteorytu, futurystyczny pojazd, a w nim… niemowlak. Kojarzycie taką sytuację, nie? Za chwilę małżeństwo zdecyduje się przygarnąć dzieciątko, a już za kilkanaście lat maluch stanie się największym superbohaterem ludzkości. Tak będzie, prawda? Otóż nie tym razem, kochani. Przed wami prawdziwy horror dla wszelkiej maści instamatek i instatatków.

„Co by było, gdyby Superman zszedł na ścieżkę zła?” Takie pytanie zadał sobie James Gunn, a potem wyprodukował horror „Brightburn. Syn ciemności”, którego reżyserem został jego dobry znajomy David Yarovesky. Twórca „Strażników Galaktyki” zaproponował widzom wariację na temat narodzin potężnego superbohatera: młody nie okazuje się być przyszłym herosem, ale wcielonym złem. Brrr! Nie jest to wyjątkowo oryginalna idea – wśród fanów Clarka Kenta znana jest opowieść „Superman: Czerwony syn”, w której autorzy rysują wizję Supermana wychowanego nie na amerykańskiej, ale radzieckiej ziemi. Niemniej jednak w najnowszym filmie Davida Yarovesky’ego jest jeszcze gorzej. Pozaziemski przybysz sprawia problemy już od najmłodszych lat, ale prawdziwy koszmar przychodzi wraz z okresem dojrzewania. Czy rodzicom uda uratować od zagłady nie tylko siebie, ale i cały świat?

Dokonania Jamesa Gunna wszyscy znamy. Kochamy serię „Strażnicy Galaktyki”, a co dociekliwsi widzowie z pewnością miło wspominają „Super” oraz „Slither”. Reżyser David Yarovesky dał się poznać publiczności jako autor bardzo porządnego horroru „The Hive”. Przed kamerą stanęli między innymi Elizabeth Banks i David Denman. Warto dać szansę tej produkcji, która nie jest ani nową wersją jakiegoś komiksu, ani kontynuacją ze studia Marvel albo DC. Warto też zaznaczyć, że „Brightburn. Syn ciemności” jest filmem tylko dla dorosłych i prezentuje wyjątkowo diaboliczną wizję superbohatera, który wcale nie jest super. Polecam i do zobaczenia w Multikinie!
Newsy do Brightburn: Syn ciemności
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Brightburn: Syn ciemności

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dariusz

Dariusz

27.05.2019, 20:10:56

mroczny..brutalny...fajny