Zamknij
Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Premiera
27 paź 2017
Czas trwania
108 minut
Produkcja
Dania, Finlandia, Szwecja, 2017
Reżyseria
Janus Metz Pedersen
Obsada
Sverrir Gudnason
Shia LaBeouf
Stellan Skarsgård
Tuva Novotny
Pełny opis
7,22

Średnia ocena

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Dramat Sportowy Od lat: 15 108 minut

„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, to film o największych ikonach światowego tenisa – Björnie Borgu i jego głównym rywalu, młodym i utalentowanym Johnie McEnroe oraz o ich legendarnym pojedynku na Wimbledonie w 1980 roku. To historia dwóch mężczyzn, którzy zmienili oblicze tenisa i stali się legendami, ale też o cenie, jaką musieli za to zapłacić.

Pełny opis

Wimbledon, rok 1980. Najbardziej deszczowe lato od dziesięcioleci. Świat czeka, by obejrzeć najlepszego tenisistę, Björna Borga, walczącego o piąty z rzędu tytuł mistrza Wimbledonu. Niewielu wie jednak, jaki dramat rozgrywa się za kulisami. Dwudziestoczteroletni Borg jest na skraju upadku – wyniszczony, wyczerpany, nękany lękami. Tymczasem jego przeciwnik, dwudziestoletni John McEnroe, postanawia, że zastąpi swojego dotychczasowego bohatera na tronie Wimbledonu.


„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” to opowieść o kosztach sukcesu. O tym, jak dwaj najlepsi gracze tenisowi świata, obaj mający niewiele ponad dwadzieścia lat, stali się więźniami własnych karier. O dwóch sportowcach nieustannie sprowadzanych przez skomercjalizowany świat tenisa jedynie do ról przeciwieństw – Ice Borga (od „iceberg” – góra lodowa) i „Superbachora” McEnroe’a.


Podczas turnieju Wimbledon 1980 dwaj rywale uświadamiają sobie, że jedyną osobą, która jest w stanie zrozumieć, przez co przechodzą, jest ich najgorszy wróg.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
23

Głosów

7,22

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Newsy do Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.