Zamknij
Paddington 2
Premiera
29 gru 2017
Czas trwania
104 minuty
Produkcja
Francja, Wielka Brytania, 2017
Reżyseria
Paul King
Pełny opis
8,06

Średnia ocena

Paddington 2

Familijny Komedia Przygodowy Od lat: b.o. 104 minuty

Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie! Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłon­ności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo.

Pełny opis

Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe funda­mentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1732

Głosów

8,06

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Paddington 2
Recenzja redakcji
Paddington 2: Sezon na misia

Dodany przez: Radek Tomasik

Mroczne zagadki londyńskich zabytków, zmieniający się jak kameleon typ spod ciemnej gwiazdy i tajemnicza księga, od której wszystko zależy.

Ktoś chciałby tutaj podzielić skórę na niedźwiadku… Czy Paddingtonowi uda się wyjść z tarapatów obronną łapą?

Zbliżają się urodziny Cioci Lucy. W poszukiwaniu unikatowego prezentu Paddington natrafia na tajemniczą księgę, która szybko stanie się mrocznym obiektem pożądania pewnego złoczyńcy, zdolnego do doskonałej mimikry z otoczeniem i posiadającego aktorski wręcz dar wcielania się w role. Paddington nieszczęśliwym zrządzeniem losu zostaje uznany za winnego kradzieży. Trafia do więzienia, w którym większym niż strażnicy posłuchem cieszy się demoniczny (i powściągliwy w doborze kulinarnego repertuaru) szef kuchni o dwuznacznej ksywie Golonka.

Kultura osobista, bezinteresowna uprzejmość i rzadkie, acz wymowne spojrzenie, stosowane tylko w sytuacjach ostatecznych. Do tego niebieski kubraczek i staroświecki czerwony kapelusz. Wydawałoby się, że trudno o bardziej niedzisiejszego bohatera. Ale Paddington to bohater naszych czasów, niezbędny do dawania właściwego przykładu, potrzebny jak nigdy. Jego postawa przywraca porządek rzeczy i zawstydza konformistów chcących tylko świętego spokoju. Pokazuje, że w sąsiedztwie można funkcjonować niemal jak w rodzinie. Że istotą międzyludzkich relacji jest przyjazne nastawienie, brak uprzedzeń i bezinteresowna życzliwość. Że w byciu dobrym nie chodzi o to, że „warto” i że „się opłaca”, ale że tak się należy, bo przecież „co by na to powiedziała ciocia Lucy”. Jego nieustająca wiara w dobro tkwiące w każdej istocie, od bezpańskiego psa po herszta bandy więziennych zbójów, czyni lepszymi wszystkich wokół.

Twórcom tego znakomitego filmu udało się opowiedzieć interesującą historię w zupełnie niesamowity sposób. Sam wątek więzienny mógłby być po prostu trafionym akcentem komediowym. Ale w „Paddingtonie 2” wszystko ma swoje znaczenie, każdy wątek jest odpowiednio spuentowany, nie ma drogi na skróty. Gdzież bowiem można lepiej udowodnić, że każdy ma w sobie odrobinę dobra, niż w miejscu, które wydaje się z niego całkowicie wyzute?

Dodatkowo jest tu dużo świetnego slapstickowego humoru, doskonała animacja (komputer, rysunek, wycinanka), kapitalną obsada (Hugh Grant i Brendan Gleeson są klasą sami dla siebie, aczkolwiek pozostali niewiele im ustępują) i coś absolutnie bezcennego – niepowściągana radość z bawienia się kinem.

„Paddington 2” to obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka (i rodziców!), kino familijne najwyższej próby. Sezon na tego misia powinien trwać bez przerwy, bo jego dobrodusznych prawd życiowych nigdy dość.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Paddington 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.