Zamknij
Obcy: Przymierze
Obcy: Przymierze
Premiera
12 maj 2017
Czas trwania
122 minuty
Produkcja
USA, 2017
Reżyseria
Ridley Scott
Obsada
Michael Fassbender
Noomi Rapace
Guy Pearce
Katherine Waterston
Billy Crudup
Danny McBride
Demian Bichir
Carmen Ejogo
Pełny opis
7,2

Średnia ocena

Obcy: Przymierze

Science-Fiction Horror Od lat: 15 122 minuty

Legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer >Nostromo<”, zaliczanym do klasyki kina science fiction.

Pełny opis

"Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
449

Głosów

7,2

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Obcy: Przymierze
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Obcy: Przymierze

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Mariola

Mariola

29.05.2017, 19:43:24

Absolutny gniot. Totalnie przekombinowana sieczka,nie mająca nic wspólnego z wybitnym "Obcym". Aż ciężko uwierzyć, że wyreżyserował to ten sam Scott. Chyba na starość poszedł w jakąś nadinterpretację:P

Dariusz

Dariusz

25.05.2017, 12:19:59

Po Ridley-u nie spodziewałem się, że nakręci takiego cieniasa, zwłaszcza, że pierwsza część jest jego megaprodukcją, dzięki której seria stała się legendą. Film nieprawdopodobnie odbiega od głównego założenia, czyli Obcego. Oglądając film, ma się wrażenie, że główną postacią jest android, który hoduje obcych (jaja jakieś), co jest mega pomyłką. Lepiej, żeby za kolejną część zabrał się np. David Fincher, bo 3 część cyklu wyszła mu na prawdę dobrze i trzymała klaustrofobiczny klimat, gdzie wszędzie bohaterów filmu mógł podejść Alien.

Robert

Robert

24.05.2017, 16:06:35

Krótko zwiężle i na temat....Jeśli to jest produkcja Ridleya to nigdy nie uwierzę,że " Obcy Ósmy Pasażer Nostromo" to był jego pomysł. Jak można fanom fantastyki, którzy w wielu przypadkach są nimi od ponad trzydziestu lat zaserwować takiego gniota. Podczas sceny,w której android uczy adnroida grac na flecie moje wiązania genetyczne rozwiązały się,ja wyszedłem z siebie..stanąłem obok i poskładałem się od nowa z nie małym trudem. W Prometeuszu było jeszcze jakieś dno.....tutaj odpadło a granice braku wyobrażni, tandety, oraz umysłowego prymitywizmu przesunęły się poza horyzont zdarzeń. Brak słów....gniot wszechczasów.

ROBERT

ROBERT

21.05.2017, 21:56:32

Film na 7 z 10 punktów.... jest to 2 cześć lub jak ktoś woli kontynuacja filmu Prometeusz i tytuł tego filmu powinien być Prometeusz -przymierze końcówka filmu ściągnięta (powielona) z obcy 8 pasażer na stromo no i pan Ridley na sam koniec dowalił faszystowskie zakończenie jak dla mnie film warty obejrzenia

Dariusz

Dariusz

18.05.2017, 10:52:18

Nie mogłem zrozumieć tych wszystkich krytycznych opinii. Więc poszedłem do kina. 1. scenariusz - dialogi słabe. Nie ma jednej kwestii wartej zapamiętania. Poetyckie brednie plus amerykańska klasa średnia. Historia opowiedziana w filmie jest płytka i nie trzyma się kupy. Mnogość idiotyzmów powala. 2. Postacie - film o androidzie. Widz nie ma szans polubić jakiegoś bohatera, bo to tylko płaczący statyści. Sam obcy także jest potraktowany po macoszemu, któremu po raz pierwszy kibicowałem ;) a gra chyba trzecioplanową postać. 3. Muzyka - bywa nawet irytująca, zero motywu przewodniego...w pewnej chwili jest nawet śmieszna (nie taki był zamysł) 4. efekty specjalne - niby wypas, ale są także bardzo słabe sekwencje gdzie oglądamy 100% render bez praw fizyki. 5. Gra aktorska - ciężko coś napisać. Michael Fassbender gra fenomenalnie bo jako jedyny nie jest idiotą w kosmosie. 6. zdjęcia/matte painting - mocna strona (dzieło rodaka Dariusza Wolskiego ;) taki plusik. Można by tak pisać i pisać. Reasumując do kina to ja tego filmu nikomu nie polecam. Nie wiem kto miał być odbiorcą, bo ani to film dla prostego zjadacza chleba ani dla wyrafinowanego kinomana.

Sir Mario

Sir Mario

18.05.2017, 10:38:44

Jestem trochę zły i mocno zażenowany filmem. Zły na to, że poszedłem na seans pomimo kiepskich ocen, a zażenowany samym filmem. Biorąc pod uwagę poprzednie części i wysoki kunszt filmowy liczyłem, że po tylu latach posuchy powstanie świetna zrobiona kolejna część Obcego. Niestety nadzieje prysły jak bańka mydlana. Nie polecam filmu nikomu, kto ma miłe wspomnienia z poprzednich części.

Sylwia

Sylwia

15.05.2017, 14:41:32

NIE POLECAM!!!! Szkoda pieniędzy. Pierwsza połowa zero akcji dosłownie . Druga połowa jako taka "akcja" przez małe "a". Byłam bardzo rozczarowana tym filmem spodziewałam się super akcji mając na uwadze poprzednie części. Dziwi mnie że film ma tak wysokie notowania

Dariusz

Dariusz

14.05.2017, 19:39:45

Myślałem że film wyjdzie poza "bariere" obcego, ale tak sie nie stało. Poważne sprzeczności tkwia w tym filmie.Zadziwia to że świat istot wyżej stojących od człowieka, jego stwórców, przypomina świat z "Walki o ogień". Dla kogoś myślącego logicznie ten film jest nie do przyjęcia. Mi wystarczą ostrzeżenia Hawkinga przed sztuczną inteligencją i jej potencjałem samodoskonalenia się i budowania samoświadomości. Myślałem że Scott pokaże na wizję innych światów, postara sie jakoś rozwiązać wątek stworzenia człowieka, nakreśli nam tę wyższą cywilizację i zapyta co dalej, kto stworzył ich. Otrzymaliśmy za to film o złośliwym androidzie. Nie polecam.

Krzysztof

Krzysztof

13.05.2017, 17:42:22

Słaby, nudny i ze "zwrotem" akcji widocznym na kilometr. Najsłabsza część z serii Alien. Prometeusz był lepszy a to wiele mówi.

Artur

Artur

13.05.2017, 00:01:38

Byłem i jestem MEGA zawiedziony , TOTALNE DNO zero akcji - Mega SZAJS !! Nie idzcie na to badziewie do kina bo szkoda waszego czasu ! Prometeusz przy tym badziewiu to Mistrzostwo świata !! Jestem fanem Obcego ale to jakiś meloDramat ! NIE POLECAM !! FLAKI Z OLEJEM !!

Marta

Marta

15.04.2017, 11:21:22

Już nie mogę się doczekać. Wiem, że wiele osób było mocno zawiedzionych Prometeuszem, który odszedł od Obcego. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, iż Ridleya żywot powoli dobiega końca. Ludzie na skraju życia poszukują chętniej sensu istnienia. Obcy był i jest unikatowy sam w sobie, ale uważam, że robienie kolejnej 5 części nie miałoby już sensy. Konwencja Inżynierów jest ciekawa i warta kontynuacji.