×

Premiery filmowe w Multikinie

Zapraszamy do Multikina na weekend pełen nowości filmowych.

W ten weekend wstyd nie wybrać się na nowy film Steve’a McQueena. „Wstyd” zdobywcy Złotej Kamery za „Głód” (najlepszy debiut 2008 roku w Cannes) walczył w zeszłym roku o Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Rewelacyjny Michael Fassbender wciela się w mężczyznę, który ma dobrą pracę, ekskluzywne mieszkanie i powodzenie u kobiet, ale jest seksoholikiem. Nie ma dziewczyny, przyjaciół, ani dobrych relacji z siostrą (Carey Mulligan). Jego życie to wegetacja.

Weź udział w tajnej operacji, której celem jest zdobycie względów Reese Witherspoon („Woda dla słoni”). Tom Hardy („Incepcja”) i Chris Pine („Niepowstrzymany”) grają w „A więc wojna” partnerów z CIA i przyjaciół, którzy zaczynają umawiać się z tą samą dziewczyną w tym samym czasie. Gdy dowiadują się o tym, zawierają umowę – niech wygra najlepszy.

Nie przegap „Ściganej” Stevena Soderbergha, reżysera takich hitów, jak „Traffic”, czy „Ocean’s Eleven”. Główną bohaterką filmu jest tajna agentka ameykańskich służb specjalnych. W jej postać wciela się mistrzyni mieszanych sztuk walk, gwiazda MMA, Gina Carano. U boku początkującej aktorki wystąpili Ewan McGregor, Michael Douglas, Michael Fassbender i Antonio Banderas.

Zobacz zdobywcę Oscara za „Dzień próby” w akcji. W „Safe House” Denzel Washington odgrywa rolę byłego agenta CIA, Tobina Frosta, który zarabia na życie sprzedając tajne informacje. Zostaje złapany i przewieziony do tzw. lokalu konspiracyjnego. W trakcie przesłuchania następuje próba odbicia więźnia, a  odpowiedzialnym za niego staje się żółtodziób Matt Weston (Ryan Reynolds).

Zabierz rodzinę na „Muminki w pogoni za kometą 3D”, które powstały na kanwie serialu wyprodukowanego na przełomie lat 70. i 80. XX wieku przez łódzkie studio SE-MA-FOR, mające na swoim koncie dwa Oscary. To kolejny po „Lecie Muminków” pełnometrażowy film o przygodach bohaterów cyklu książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Ale pierwszy zaprezentowany w 3D.

A we wtorek 28 lutego wybierz się na Toskę Giacomo Pucciniego. Akcja opery toczy się w Rzymie w roku 1800, w czasie kiedy na polach bitewnych Marengo ważą się losy Włoch. Tosca to jedno z najpopularniejszych dzieł tego kompozytora. Ma niezwykle dynamiczną akcję. Znajdują się w niej także brutalne sceny, które dla ówczesnego widza były bardzo poruszające.

Natomiast w piątek 2 marca czeka na Ciebie wyjątkowa noc z dwoma dziełami córki wielkiego Francisa Forda Coppoli. Podczas „Wieczoru z Sofią Coppolą” wyświetlimy nagrodzone Oscarem za scenariusz „Między słowami” z Billem Murray’em i Scarlett Johansson oraz zdobywcę Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji – „Somewhere. Między miejscami”. Zapraszamy!

Jerzy Wasowski

Dodaj swój komentarz:

Komentarze:

  • Multikino 2012-02-27 12:56:53

    @aguniunia - Repertuar na ten dzień podamy najpóźniej w środę.

  • aguniunia 2012-02-27 11:56:43

    Czemu na 2.03 nie można zarezerwować biletów?

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

lub Rezerwuj miejsce

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.