Wędrówki z dinozaurami 3D

Walking with Dinosaurs 3D

Dokumentalny / Familijny / 88 min.

9,14 / 375 głosów
  • film dubingowany
  • film w wersji 3D
Data premiery: 3.01.2014

Reżyseria: Barry Cook, Neil Nightingale
Scenariusz: John Collee


Obsada (polska wersja językowa):
Mateusz Narloch - Ricky
Jan Aleksandrowicz-Krasko - Wujek Zack
Karolina Mogielnicka - Jade
Bartosz Opania - Aleks
Bartosz Obuchowicz - Paczi
Paweł Ciołkosz - Gniewko
Lidia Sadowa - Juni
Jakub Pietraszko - Dziecięcy lektor

Po raz pierwszy w historii kina widzowie zobaczą, jak tak naprawdę wyglądał świat, gdy żyły dinozaury. Wytwórnia Twentieth Century Fox zaprasza na fantastyczny film familijny, dzięki któremu zajrzymy do prehistorycznego świata.

Paczi jest odważny, a jednocześnie zabawowy i sympatyczny. Żyje w górnej kredzie, czyli ostatnim okresie ery mezozoicznej (która trwała około siedemdziesięciu milionów lat temu) na obszarze, odpowiadającym dzisiejszej Alasce. Ten mały dinozaur stawia czoło wielkim wyzwaniom i zostaje bohaterem.

Akcja ma miejsce w górnej kredzie i rozgrywa się na dzisiejszej Alasce. Filmowcy musieli się wykazać bujną wyobraźnią, kreując świat, w którym żyje Paczi. „To opowieść o przygodach dzielnego dinozaura. Naszym celem było pokazanie prehistorycznego świata takim, jak był naprawdę.” - mówi reżyser Barry Cook, który nakręcił film razem z Neilem Nightingalem. „Pragnęliśmy zwrócić uwagę na to, że pewne rzeczy są stałe i nie zmieniły się od tamtych czasów. Oczywiście nie mam na myśli tego, że po ulicach biegają wielkie dinozaury – raczej to, że wszyscy mamy wolę przetrwania. Obserwujemy, jak Paczi uczy się funkcjonować w swoim środowisku i walczy o jedzenie i przeżycie, stawiając czoło wrogom. To uniwersalne wątki, które każdy może odnieść do siebie.” -  mówi drugi reżyser.


Ludzie fascynują się dinozaurami od lat. Tyranozaur i gorgozaur do dziś budzą strach, ale dzieci je uwielbiają, bo to fantastyczne stwory, rozbudzające wyobraźnię. „Jestem pewien, że mali widzowie zachwycą się naszym filmem, bo jest realistyczny, a przy tym pełen ciepła i humoru. No i spodoba im się przyjaźń, łącząca Pacziego z ptakiem Aleksem.” - mówią twórcy.

Film przeznaczony dla widzów od 6 lat.

 

Dodaj swój komentarz:

Komentarze:

  • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.